גבעת שמואל, אורנים 1, 0544903304

טיפול בדיכאון

טיפול בדיכאון

 

 נכתב על ידי אדם קהתי, פסיכולוג

התמודדותו של אדם בדיכאון היא לא קלה. מדובר על זמן יחסית ממושך בו האדם חווה תסמינים של מצב רוח ירוד, בכי, חוסר תאבון, חוסר אנרגיה, קושי בריכוז, חוסר טעם לחיים ולעיתים אף רצון למות. במקרים מסוימים, ההתמודדות עם הקשיים שתיארתי תחלוף. אותו אדם יגייס את כוחותיו להתמודדות עם מצבו הקשה, ייתמך בסביבתו ויחזור למצבו היום יומי. אך במצבים מסוימים התחושות שהוא חווה יכולות להיות כל כך בלתי נסבלות ולהביא לביצוע אובדנות.

ישנן אפשרויות שונות להתמודדות עם דיכאון. החל מטיפול פסיכולוגי בגישות שונות, טיפולים תרופתיים ועד טיפולים אלטרנטיביים ודברים שאתה יכול לעשות בשביל להקל על המצב בעצמך!

שני דברים שתוכל לעשות בשביל להקל על עצמך:

1. פעילות גופנית. על הקשר בין גוף לנפש דברו כבר מזמן במזרח ופחות מזמן במערב. כיום ידוע שיש קשר בין גוף לנפש. נערכו מחקרים בנושא ובפרט בתחום הפעילות הגופנית שהראו תוצאות חיוביות. הקפדה על פעילות גופנית פעילות גופנית קבועה של 30 דקות, כמה פעמים בשבוע מעלה את רמת האנדרופינים במוח ומביאה לשיפור במצב הרוח!. נכון, זה דורש ביצוע של החלטה ומעבר לכך התמדה רבה אבל יש לזה ערך חיוני וחשוב וזה לא כרוך בתשלום.

2. דאגה לצרכים בסיסיים בחיים. אילו אולי נראים דברים לא כל כך חשובים, כאלו שעושים כדרך אגב ושהחיים מכתיבים אותם. הרבה אנשים לא נותנים מספיק תשומת לב ומקפידים על תזונה נכונה, שינה, השתתפות בפעילויות חברתיות ועשייה של דברים נעימים ואהובים וזה חבל כי כל אלו יכולים לסייע  רבות לשיפור מצב הרוח.

איזו דרך היא הכי טובה לטיפול בדיכאון?

אנשים הם שונים בכל מיני דברים. למשל ביכולות שלהם, בצרכים שלהם, בערכים והנורמות שלהם וטוב שכך. לכן, לא כל טיפול מתאים לכל אחד. בין אם תבחר בטיפול פסיכולוגי כזה או אחר, טיפול תרופתי, ניסיון עצמאי לשיפור המצב מה שחשוב הוא שתבחר בדרך שאתה מתחבר אליה. באופן הזה תוכל להתמסר לתהליך, להתמיד בו ולשפר את הסיכוי להטבה במצבך. במאמר הזה תוכל לקרוא על גישות טיפול פסיכולוגיות שונות לטיפול בדיכאון.  

אדם קהתי

אדם קהתי הוא מיסד, כותב ועורך האתר. הוא פסיכולוג בקליניקה פרטית ומתמחה במרכז לבריאות הנפש “גהה”. אדם קהתי הוא בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהמרכז האקדמי פרס, תואר שני בחינוך מיוחד מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני נוסף בפסיכולוגיה קלינית רפואית מאוניברסיטת “אלטה” בבודפשט. בנוסף, הוא עבר סמינרים והשתלמויות בגישות מגוונות לטיפול פסיכולוגי. כשנשאר לו זמן הוא סוקר מערכות אודיו ורכיבי אלקטרוניקה בהתלהבות ומעמיק בתחום המוסיקה.

צור קשר

צור קשר

טבעי שתחילת טיפול פסיכולוגי תעלה אצלך שאלות. אני מזמין אותך לפנות אלי בכל שאלה או התלבטות ואנסה לעזור לך מהידע והניסיון המקצועי שלי. ניתן להתקשר או לשלוח הודעה

טלפון: 0544903304

כתובת: אורנים 1, גבעת שמואל 

דיכאון

דכאון

במאמר הבא אנסה להסביר כיצד נראה דכאון, כמה הוא נפוץ ומה הם מקורותיו. דיכאון הוא אחד הקשיים הנפוצים איתם מתמודד האדם. מה שעצוב בדיכאון, חוץ מהסבל הקשה שהוא מביא איתו, זה שבהעדר תשומת לב אפשר לפספס אותו.

טראומה

טראומה מורכבת

במאמר הבא אביא מנוקדת מבטי כיצד אני תופס טראומה. אדבר על ההבדלים בין טראומה ממוקדת לטראומה מורכבת. כשמדברים על טראומה, שווה להסתכל עליה במונחים של רצף. כאשר בצידו האחד נמצאת הטראומה הממוקדת ובצידו השני הטראומה המורכבת.

פוסט טראומה

PTSD

המרכיבים העיקריים של ההפרעה הפוסט טראומתית כוללים מצבים חוזרים בהם הטראומה חוזרת לתודעה שוב ושוב בצורת פלאשבקים או מחשבות לא נשלטות ,ניסיונות להימנע מדברים או סיטואציות שעלולים להזכיר את הטראומה...

טיפול פסיכולוגי

פסיכולוג קליני, תהליך ההכשרה

במאמר זה אנסה לעזור לך לבחור את המטפל המתאים לך בעזרת בשני צעדים פשוטים ודוגמא חשובה.ראשית, בשעה טובה שהחלטת להתחיל טיפול בשיחות. זה כנראה היה תהליך בפני עצמו שלווה בחששות, היסוסים ולבטים. עכשיו נשאר לך רק לבחור את המטפל ואת סוג הטיפול

סכיזופרניה

סכיזופרניה ומיתוסים

במאמר הבא אסביר מה היא סכיזופרניה, ממה סבורים שהיא נובעת וכן אסתור 5 מיתוסים במטרה להפחית את הסטיגמה הכרוכה בה

פסיכולוגיה התייחסותית

פסיכולוגיה בגישה התיחסותית

במאמר הבא אדבר על גישות פסיכולוגיות ככלל, על הגישה ההתייחסותית בפרט ועל השימוש בהן בטיפול פסיכולוגי

אדם קהתי – טיפול פסיכולוגי למבוגרים ומתבגרים בגבעת שמואל. טיפול דינמי, טיפול רגשי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול במצבים של דיכאון, חרדה, משברי חיים, טראומות, הפרעות אישיות, מצבים פסיכוטיים, חוסר בטחון עצמי, קשיים בזוגיות, קשיים חברתיים ובינאישיים ועוד