גבעת שמואל, אורנים 1, 0544903304

טיפול פסיכולוגי בדיכאון

טיפול בדיכאון
נכתב על ידי אדם קהתי, פסיכולוג

 

טיפול פסיכולוגי בדיכאון

באופן כללי, קיימות אפשרויות שונות לטיפול בדיכאון. את חלקן הצגתי במאמר “טיפול בדיכאון”. במאמר הזה ארצה להתמקד בשני גישות מתחום הפסיכולוגיה שנותנות מענה לאנשים שסובלים מדיכאון.

טיפול פסיכולוגי בגישה דינמית

גישה זו מתמקדת בהבנת השורשים העמוקים מהם נובע הדיכאון. לפיה הסימפטומים למשל של חוסר התאבון, חוסר האנרגיה, מצב הרוח הירוד ועוד הם ביטויים להתגבשות של מבנים היסטוריים שמקורם במאורעות חיים ובקונפליקטים שאותם צריך לחקור ולהבין על מנת להביא לרווחה נפשית. לדוגמא: מטופל שלאורך חייו חווה פגיעות משמעותיות באמון ביחסים בין אישיים לאט לאט צמצמם את ההתקשרויות שלו עם אנשים וכעת חש בודד מאוד ומדוכא. מכאן, העבודה בטיפול יכולה להיות על פיתוח אמון מחדש באחר ודרך כך יכול שיפור במצב רוחו.

טיפול (ACT” (Acceptance Commitment Therapy”

“אקט” היא גישת טיפול קוגניטיבית התנהגותית “גל שלישי” שמדגישה את המחשבות והרגשות של האדם ועוזרת לפתוח חמלה עצמית והכרה בקיים. בנוסף, ישנו חיפוש מתמיד אחר ערכים מרכזיים בחיי האדם. מתוך חיבור אליהם הוא יכל לפועל על פיהם בחייו בדרכו להגשמה עצמית. בשונה מגישות טיפוליות ב”גל הראשון” שהתבססו על שינוי של התנהגות לא מסתגלת ובשונה מגישות טיפוליות ב”גל השני” שעסקו באדפטציה למחשבות לא מועילות ומעוררות מצוקה.

חשוב לומר שבעיני אין גישה טובה יותר או טובה פחות. יש גישה מתאימה יותר ומתאימה פחות למטופל. ככל שהמטפל מיומן ומנוסה ועם זאת גמיש, הוא ידע להתאים את כליו למטופל שמולו ולעזור לו בצורה טובה יותר. 

 

אדם קהתי

אדם קהתי הוא מיסד, כותב ועורך האתר. הוא פסיכולוג בקליניקה פרטית ומתמחה במרכז לבריאות הנפש “גהה”. אדם קהתי הוא בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהמרכז האקדמי פרס, תואר שני בחינוך מיוחד מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני נוסף בפסיכולוגיה קלינית רפואית מאוניברסיטת “אלטה” בבודפשט. בנוסף, הוא עבר סמינרים והשתלמויות בגישות מגוונות לטיפול פסיכולוגי. כשנשאר לו זמן הוא סוקר מערכות אודיו ורכיבי אלקטרוניקה בהתלהבות ומעמיק בתחום המוסיקה.

צור קשר

צור קשר

טבעי שתחילת טיפול פסיכולוגי תעלה אצלך שאלות. אני מזמין אותך לפנות אלי בכל שאלה או התלבטות ואנסה לעזור לך מהידע והניסיון המקצועי שלי. ניתן להתקשר או לשלוח הודעה

טלפון: 0544903304

כתובת: אורנים 1, גבעת שמואל 

דיכאון

דכאון

במאמר הבא אנסה להסביר כיצד נראה דכאון, כמה הוא נפוץ ומה הם מקורותיו. דיכאון הוא אחד הקשיים הנפוצים איתם מתמודד האדם. מה שעצוב בדיכאון, חוץ מהסבל הקשה שהוא מביא איתו, זה שבהעדר תשומת לב אפשר לפספס אותו.

טראומה

טראומה מורכבת

במאמר הבא אביא מנוקדת מבטי כיצד אני תופס טראומה. אדבר על ההבדלים בין טראומה ממוקדת לטראומה מורכבת. כשמדברים על טראומה, שווה להסתכל עליה במונחים של רצף. כאשר בצידו האחד נמצאת הטראומה הממוקדת ובצידו השני הטראומה המורכבת.

פוסט טראומה

PTSD

המרכיבים העיקריים של ההפרעה הפוסט טראומתית כוללים מצבים חוזרים בהם הטראומה חוזרת לתודעה שוב ושוב בצורת פלאשבקים או מחשבות לא נשלטות ,ניסיונות להימנע מדברים או סיטואציות שעלולים להזכיר את הטראומה...

טיפול פסיכולוגי

פסיכולוג קליני, תהליך ההכשרה

במאמר זה אנסה לעזור לך לבחור את המטפל המתאים לך בעזרת בשני צעדים פשוטים ודוגמא חשובה.ראשית, בשעה טובה שהחלטת להתחיל טיפול בשיחות. זה כנראה היה תהליך בפני עצמו שלווה בחששות, היסוסים ולבטים. עכשיו נשאר לך רק לבחור את המטפל ואת סוג הטיפול

סכיזופרניה

סכיזופרניה ומיתוסים

במאמר הבא אסביר מה היא סכיזופרניה, ממה סבורים שהיא נובעת וכן אסתור 5 מיתוסים במטרה להפחית את הסטיגמה הכרוכה בה

פסיכולוגיה התייחסותית

פסיכולוגיה בגישה התיחסותית

במאמר הבא אדבר על גישות פסיכולוגיות ככלל, על הגישה ההתייחסותית בפרט ועל השימוש בהן בטיפול פסיכולוגי

אדם קהתי – טיפול פסיכולוגי למבוגרים ומתבגרים בגבעת שמואל. טיפול דינמי, טיפול רגשי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול במצבים של דכאון, חרדה, משברי חיים, טראומות, הפרעות אישיות, מצבים פסיכוטיים, חוסר בטחון עצמי, קשיים בזוגיות, קשיים חברתיים ובינאישיים ועוד